Ronaldo, după ce s-a întors de la echipa națională, care a ajutat la avansarea la Campionatele Europene cu patru goluri în două jocuri, se presupune că a plecat din cauza problemelor de sănătate, iar Juventus fără cea mai mare vedetă ar putea pierde în prima repriză. Musa Barrow a fost doar pe transversală.

Atalanta a preluat conducerea în minutul 56, mulțumită lui Robin Gosens și a menținut conducerea încă din minutul 74, când Higuaín a egalat. Opt minute mai târziu, atacantul argentinian l-a trimis pe Juventus la conducere, iar rândul său a fost terminat de compatriotul său Paulo Dybal, care a marcat 200 de start în liga italiană.

Lautaro Martínez a decis să câștige Inter la FC Torino și Ștefan de Vrij, cel de-al treilea gol adăugat după o pauză, Romelu Lukaku.Nerazzurri, care se va prezenta miercuri în Eden împotriva Slaviei în Liga Campionilor, a întins seria fără înfrângere la șase partide.

Vicecampioanele de la Napoli, care au egalat 1: 1 pe terenul AC Milan, pierd cincisprezece puncte pe Juventus, după o serie de cinci partide care nu sunt victorioase. Daniel Maldini, fiul legendarului Milanului și fostul căpitan al echipei italiene Paolo Maldini, a fost pentru prima dată pe bancă. /b>.

Oaspeții de la Parma au mers la conducerea în a 17-a.Un minut mulțumit mijlocașului suedez Dejan Kulusevsky, pentru Bologna chiar înainte de pauză a egalat Rodrigo Palacio, golgheterul echipei cu patru goluri în ligă.

Parma a preluat conducerea în minutul 71 cu un gol de Simone Iacoponi, dar căpitanul Blerim Dzemaili a aranjat scorul în minutul cinci.

Jakub Jankto și sărbătorit la final, în timp ce Sampdoria l-a bătut pe Udinese 2: 1 acasă. Oaspeții au preluat conducerea în minutul 29, mulțumită lui Ilja Nestorovsky, echipa gazdă a transformat-o pe Manolo Gabbiadini și din penalty, Gastón Ramírez. Cehii care lucrează la Udinese Antonin Barak și Jan Kubala au rămas pe bancă.

Lazio la Sassuol a stabilit o serie de victorii în liga la cinci. Oaspeții au marcat golul de deschidere la 34 de ani.minut, când cel mai bun marcator al seriei A Ciro Immobile a marcat al cincisprezecea gol al sezonului. Chiar înainte de pauză, Francesco Caputo a egalat, dar Lazio a scos victoria în minutul 91. mulțumită lui Felipe Caicedo. AS Roma a decis să joace cu ultimul Brescia și în a doua repriză. Chris Smalling l-a lovit pe Gianluca Mancini opt minute mai târziu și a fost confirmat de Edin Džeko în minutul 66.

Brescia, al cărei tricou a fost jucat de reprezentantul ceh Jaromir Zmrhal timp de 28 de minute, a suferit o a cincea înfrângere în liga la rând. Coechipierul lui Zmraha Aleš Matějů nu a putut fi trimis din cauza unei penalități pentru excluderea din meciul precedent.