După eșecul cu șase goluri de marți pe gheața Rangers din New York, care nu a fost împiedicat de portarul rănit în prezent, Curtis McElhinney, Carolina și duelul ulterior de acasă cu Ottawa . De această dată, naționalul ceh Petr Mrázek a intrat pe poartă și a reușit să oprească doar 22 din 26 de focuri.

Surprinzător, echipa canadiană din partea de jos a mesei Conferinței de Est a luat un playoff 1: 4 pe gheață. Atacantul senatorilor Magnus Paajarvi a deschis scorul în minutul 16, iar cheia dezvoltării întregului meci a fost minutul 28, timp în care Mrázka a fost bătut de Bobby Ryan și Mark Stone în doar treisprezece secunde.

În 32.Warren Foegele a corectat scorul după primul minut, dar Christian Wolanin a întors distanța de trei goluri înainte de a doua plecare în cabine. Uraganele au debutat cu Nino Niederreiter, care a câștigat clubul în Minnesota săptămânal pentru Victor Rask. precedentele două neplăceri după un meci de 2: 5 cu Los Angeles și San Jose câștigând cu 3: 2 după extinderea asupra Arizona .

Primii jucători din minutul 13 s-au bucurat de puterea lui Clayton Keller. Pinguini, dar a eliberat a doua douăzeci de minute. La 25 de ani.Un minut mai târziu, în puterea cu asistența lui Dominka Simon (14:03, 0 + 1, +/-: 0, 2 șuturi) a egalat Juuso Riikola și doar un minut mai târziu, evoluția a transformat Jake Guentzel.

Derek Stepan a salvat Arizona în 55 de minute. Cu toate acestea, în extensia următoare, oaspeții au venit din nou. Cu ajutorul lui Sidney Crosby și Evgeny Malkin, Phil Kessel a preluat conducerea în set-up. Buffalo . Thatcher Demko, portarul câștigătorilor, a fost ales prima vedetă. Din fermă, un tânăr numit recent a prins 36 din 39 de rachete Sabers, care aveau un avantaj izbitor de 39:23.

Evan Rodrigues, unul dintre cei trei interpreți invitați de succes, a avut 9 ani.Vladimír Sobotka (10:17, 0 + 1, -1, 4 șuturi) a asistat. Locuința a fost suficientă pentru a câștiga doar 23 de lovituri. Portarul diferenței Linus Ullmark nu s-a oprit în minutul 46, când Loui Eriksson sărbătorea. Detroit 6: 4. Prima vedetă a fost un atacant cu trei puncte (2 + 1), Sam Bennett și T.J. Brodie (2 dormitoare). Singurul reprezentant ceh pe gheață a fost înaintea câștigătorilor Michael Frolík (14:07, +/-: 0, 3 șuturi), dar nu a marcat.

Veteranul Mike Smith a avut prioritate asupra supleantului David Rittich la poartă și a prins 31 din 35 de lovituri.Detroit, care i-a lăsat pe Filip Hronek și atacantul Martin Frk doar printre înlocuitorii care nu joacă, a ținut în continuare promițătorul 3: 4.

În minutul 55, însă, în jocul slăbit (Calgary a avut un dezavantaj numeric după 15 și conduce statisticile NHL) a egalat cu 4: 4 căpitanul Mark Giordano și în minutul 57 pentru o joacă de putere. a transformat dezvoltarea menționată de Bennett. În ultima clipă, Brodie a sigilat totul într-o cușcă goală.